Ocenění kvality

České cechovní normy, značka Klasa či Český výrobek. Všechny tyto symboly můžete zahlédnout na obalech nejen našich sýrů, ale také na ostatních výrobcích. Jsme hrdými nositeli těchto značek a jsme na ně pyšní. Co si ale pod symboly kvality máte představit vy?

České cechovní normy

 

Certifikát Českých cechovních norem stvrzuje, že daná firma vyrábí své produkty dle určeného technologického postupu. Projekt podporuje výrobu českých potravin z kvalitních surovin. Potraviny vyrobené podle cechovních norem by měly mít nadstandardní charakteristiky proti srovnatelným výrobkům na trhu, tzn. že ve výrobcích nejsou navíc zbytečná sladidla, zahušťovadla či barviva.
Touto značkou se mohou pyšnit např. naše Jihočeská Zlatá niva, Niva Premium, Caesar Bleu, Kamadet, Blaťácké zlato, Lipánek a jiné.

KLASA

 

Národní značka kvality KLASA vykazuje výjimečné kvalitativní charakteristiky, které zvyšují přidanou hodnotu výrobku a jeho jedinečnost ve vztahu k běžným výrobkům na trhu.
Značku KLASA uděluje ministr zemědělství.
Příklady výjimečné kvalitativní charakteristiky jsou:
 

-        mimořádné kvalitativní nadstandardní vlastnosti (např. technologie výroby, tradičnost)

-        složení výrobku

-        výjimečné senzorické vlastnosti

-        soulad s českou cechovní normou

 

Naše výrobky jako např. Jihočeský eidam, Blaťácké zlato, Jihočeský tvaroh, jogurt Nature nebo Lipánek jsou hrdými nositeli této značky a my jsme pyšní na to, že vyrábíme mléčné produkty přesně tak, jak se sluší a patří, a to bez přidaných umělých aromat a barviv.

Český výrobek

 

Označení Český výrobek může obdržet produkt, který musí obsahovat stanovený podíl českých surovin a zároveň být zpracován v Česku.
Podmínky udělení se liší podle druhu, ale pro mléčné výrobky platí, že musí být bez náhražek, jakými jsou rostlinné tuky nebo sójová bílkovina.

S radostí můžeme oznámit, že se tímto oceněním pyšní všechny naše výrobky. Vyrábíme je totiž z mléka výhradně z českých chovů, dle nejmodernějších technologií, ale osvědčených receptur, a nepřidáváme do nich umělá barviva či aromata.

Zpět na Blog