Víte že?

HUBERT

Myšák Hubert je milovník myšky Julie a aromatických sýrů, především sýra Klášterního a Romaduru. Svým šarmem, elegancí a neodolatelným kukučem oslní kdejakou slečnu, nejen tu myší.

Víte že?

JULIE

Šarmantní myší slečna s jiskrou v oku, která nedá dopustit na Jihočeský syreček. Díky jeho nízkému obsahu tuku si jej může vychutnávat velmi často a udrží si tak svou ladnou figuru.

Víte že?

GERTRUDA

„Šílená“ vůně Romaduru Gertrudu trochu potrápila, ale když voňavý sýr ochutnala, zjistila, že chuť je nad zlato a opravdu platí, že nenajdete ve světě sýry jako v Madetě.

Víte že?

JACQUELINE

Mlsný jazýček myšky Jacqueline nepotěší jen tak ledajaký sýr. Ale naše jihočeské poklady ji nadchly natolik, že na Romadur či Jihočeský syreček již nedá dopustit.

Víte že?

Lillianka

Roztomilá dcerka Matouše a Isabelly, která podědila krásu po mamince a moudrost po tatínkovi. Mezi její nejoblíbenější sýry patří plátkový sýr Lipánek, který je měkoučký a má příjemně máslové aroma.

Víte že?

BRIGITTE

Francouzská elegánka Brigitte se po myší svatbě v jižních Čechách zamilovala nejen do Madelandu, sýru holandského typu, ale také do Jihočeské nivy. Není to fór, chutná lépe než Roguefort.

Víte že?

VÁCLAV

Stále pospávající kněz Václav, který by se svou povahou spíše hodil do politiky, má mlsný jazýček a mezi jeho nejoblíbenější sýry patří Jihočeská Zlatá niva či vyzrálý Caesar Bleu.

Víte že?

RŮŽENA

Starostlivá babička malé Lillianky ví, co je dobré. Jihočeská niva je pro ni nepostradatelným pomocníkem při vaření, a to jak v teplé, tak studené kuchyni.

Víte že?

PEPA

Moudrý a vykutálený dědeček Pepa ví, jaký sýr se nejlépe snoubí s červenými i bílými víny, je to totiž gurmet.

Víte že?

FERNANDO

Mamma mia, italský elegán Fernando se v jižních Čechách zamiloval do Jihočeské nivy, která jej uchvátila stejně jako italská Gorgonzola, a není divu. I on už dobře ví, že Jihočeská niva má výraznou, pikantní chuť a neodolatelně krémovou konzistenci.

Víte že?

ISABELLE

Šarmantní francouzská dáma, kterou oslnilo nejen Matoušovo dobré srdce, ale také naše poctivé jihočeské sýry. Jak sama říká: „Jihošeský, ten mám nejradši!“

Víte že?

MATOUŠ

Moudrý jihočeský myšák, který ví, co je poctivé a dobré. I francouzskou slečnu Isabelle dokázal přesvědčit, že „Nenajdete ve světě sýry jako v Madetě“.