Jihočeský cottage aneb jde to i nasladko

Vždy čerstvý, jemný a lehký, přesně takový je náš Jihočeský cottage.

Sýrová zrnka obalená v lahodné smetaně poskytují milovníkům sýrů to pravé potěšení. Je oblíbeným výrobkem racionální výživy, a to díky nízkému obsahu tuku a vysokému obsahu snadno stravitelných bílkovin. Cottage je oblíbeným jídlem lidí, kteří se snaží dodržovat zdravý životní styl, těch, kteří drží dietu, ale i kulturistů.

Je možné si jej vychutnávat samotný či s pečivem, dá se ale použít také jako základ pro pomazánky, k těstovinám nebo do zeleninových salátů.

Na výběr je z několika variací: bez příchuti, bez příchuti s obsahem laktózy nižším než 0,01 %, s pažitkou, maďarskou zeleninou, letní zeleninou, pórkem, jahodami či borůvkami.  Samozřejmě si jej ale můžete dochutit dle libosti, fantazii se meze nekladou.

Pokud jste milovníky výrazných chutí, máme pro vás tipy, jak si lahodný cottage bez příchuti „doladit“, tentokrát nasladko. Taková svačinka vám dodá nejen plno vitaminů, ale také spoustu energie.

A kdy je vhodné si cottage nasladko dopřát? Můžete celý den, ale ideální je dopoledne. Dokonale totiž zasytí až do oběda.

1)      Jihočeský cottage s ovocem

Ingredience:

o   1 jablko

o   2 kelímky Jihočeského cottage bez příchuti

o   1 pomeranč

o   1 lžíce nasekaných ořechů či slunečnicových semínek

o   2 lžičky medu

o   špetka skořice

           Postup:

Jablko nahrubo nastrouhejte, pomeranč oloupejte a nakrájejte na drobné kostičky. Ovoce smíchejte s medem, skořicí a oříšky. Nakonec vmíchejte cottage. Rozdělte do uzavíratelných krabiček a hurá do školy či do práce.

 

 

2)      Sladký sýrový sen

Vhodný jako dezert pro návštěvu, ale i jako svačinka.

Ingredience:

o   2 kelímky Jihočeského cottage bez příchuti

o   4 lžíce medu

o   2 plátky citronu

o   nasekané vlašské ořechy

o   lístky máty na ozdobu

Postup:

Na dno sklenky či misky dejte lžíci medu, jako další vrstvu naneste Jihočeský cottage, posypte vlašskými ořechy, zakápněte několika kapkami citronové šťávy a ozdobte voňavou mátou. Dejte alespoň na hodinu do ledničky a lahodný sladký sýrový dezert je na světě.

 

3)      Jihočeský cottage se skořicí a pečivem

Ingredience:

o   celozrnná houska

o   špetka skořice

o   Jihočeský cottage bez příchuti

           Postup:

Celozrnnou housku rozkrojte, dejte na ni vrstvu sýra a posypte skořicí. Na půl minuty dejte zapéct do mikrovlnné trouby.  A chutná, rychlá, voňavá a teplá svačinka či snídaně je na světě.

4)      Rychlovka nasladko aneb cottage s banánem

Ingredience:

o   Jihočeský cottage bez příchuti

o   1 banán

o   špetka skořici

o   med (nemusí být)

Postup:

Najemno nakrájený nebo vidličkou rozmačkaný banán smíchejte s cottagem a přidejte skořici. Pokud by to bylo na vás málo sladké, přidejte malou lžičku medu.

I tak může chutnat sýr.

Vaše Madeta

Zpět na Blog